Hexadecimální soustava

číslo hexadecimální - Lecyklopædia

číslo hexadecimální , číslo vyjádřené v hexadecimální (šestnáctkové) soustavě. Kromě číslic 0 až 9 používá hexadecimální soustava ještě písmen A až F.
leccos.com/index.php/clanky/cislo-hexadecimalni

Převod mezi číselnými soustavami - Algoritmy.net

. 8 – osmičková (oktalová) soustava – 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Základ 16 – šestnáctková (hexadecimální) - 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, A, B, C, D, E, F
algoritmy.net/article/80/Prevod-cisla-mezi-soustavami

z hexadecimální soustavy do ASCII

Článek popisuje konverzí z hexadecimální soustavy do ASCII, přičemž se snaží najít optimální optimální algoritmus podle podmínek řešení.
web51.hw.cz/phex.html

Číselné soustavy

Převod čísla z dekadické soustavy do hexadecimální Převod čísla 0 až 16 (dek) zvládneme zpaměti - 0 až F (hex). Číslo (v desítkové soustavě )
dhservis.cz/soustavy.htm

Číselné soustavy - Programujte.com

V tomto článku bych vám chtěl ukázat převod decimálních čísel (čísel v desítkové soustavě ) do jiných číselných soustav (přesněji do soustavy dvojkové
programujte.com/clanek/2007102802-ciselne-soustavy/

CSS: Číselné soustavy

Jak vytvořit www stránku: CSS - Číselné soustavy. Hexadecimální tvar Pomocí hexadecimálního - šestnáctkového tvaru se barvy zapisují najčastěji.
tvorba-webu.cz/css/ciselne_soustavy.php

Číselné Soustavy

. ve výpočetní technice ještě soustavy o základu dva (dvojková, binární) a šestnáct (šestnáctková, hexadecimální) a někdy i osm (osmičková, oktalová)
prevod.cz/popis.php?str=564parent=y

Číselné soustavy

Číselné soustavy Desítková a dvojková soustava. Šestnáctková soustava Při programování se také setkáte s šestnáctkovou (hexadecimální) soustavou.
sallyx.org/sally/c/c02.php

Hexadecimální soustava - slovníček pojmů

Číselná soustava , která se běžně používá na počítačích. Je založena na šestnácti znacích (základ Z = 16). Hexadecimální šestnáctkový systém používá pro
zwa.cz/pojmy/hexadecimalni-soustava

XChat by Centrum.cz - Forum

Hexadecimální soustava Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička) napište ke každýmu číslu v 10-tkové soustavě číslo hexadecimální
xchat.centrum.cz/~guest~/forum/topic.php?root=1&id_parent=504&id=14556